0 oy
EDEBİYAT kategorisinde (610 puan)

Herkese Merhabalar. Bu gün sizleri 1400 yıllık yani 14 asırlık bir yanılgıdan Kurtarmak İçin Geniş kapsamlı ve örneklerle aydınlatılmış bir makale hazırladım. Uzun Yıllar Yaşadığımız yada tanık olduğumuz olaylara istinaden. Makalemin Başlığını Şu Şekilde Hazırladım.

   Cennet anaların ayağının altında değildir...

    1400 yıl yani 14 asır evvel Amine adli bir kadından, Babası vefat ettikten sonra dünyaya gelen Muhammed isimli bir çocuk annesinin sevgisine mazhar olmuş ve anneside onun babasızlığını hissettirmemek için gösterdiği çabalardan dolayı annesini severken canlardan üstün tutarak sevmiş. Bu Çocuk annesinden almış olduğu terbiye ve yüce yaratıcıdan gelen bir koruma ile 25 yasına kadar. El emin 40 yaşından sonra Muhammed- ül emin olarak anılmıstır. Kendisine Peygamberlik verilen Hazreti muhammed Aleyhisselam Çocukluk Günleri aklına geldiğinde Annesini hayır ile yad eder ve annesine duyduğu özlem ile Annelerinizi sevin Cennet anaların ayakları altındadır. demiştirç Peki Hz. Muhammed bunu neden Söylemiştir ?
    Çünkü Kendi annesi Ona çok değer verip fazlasıyla üzerine titrediği için Annesini Kelimelerle Yüceltmek istemiş ve Cennet Anaların Ayağının Altındadır. demiştir. 
    Şimdi Evladına İşkence yaparak büyüten, Akşama kadar sokağa salıp aç mı susuz mu bilmeyen, başka adamla beraber oluşunu gördüğü için kimseye soylemesin diye 4  5 yaşında evladını cani ce öldüren ortadan yok etmek için Parçalayıp yakan, daha küçücük yaşlarda dilendirip, sırtından geçinen, Sürekli evladının iyi niyetini kullanarak dağlar kadar borcun altına sokan. gece gündüz çalışıp yemeden içmeden ev geçindirmeye çalışan sakat çocuklarının hakkını kendi öz çocuklarına yediren ananın Ayağının Altına Cennet var diye bilirmiyiz. 
  Sonuç Olarak demek istediğim Cennet Anaların Ayakları altında değildir. Cennet Hz. Amine'nin Ayaklarının Altındadır. Peygamber efendimiz her Anayı Kendi Anası Gibi zannettiği için Cennet anaların ayaklarının altındadır Buyurmuştur. Bunun Dışında Kimse Kendine Pay Çıkarmasın

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

40 soru

10 cevap

10 yorum

28 üye

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
...